Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/modules/show.full.php on line 294 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/vhosts/gorod.lugansk.ua/httpdocs/poslugi/engine/classes/templates.class.php on line 171 Уряд зробить державні послуги доступнішими » Центр адміністративних послуг Луганська
На сайт Луганської міської ради
 

Центр надання адміністративних послуг
у м. Луганську

 
Центр » Новини » Уряд зробить державні послуги доступнішими

Уряд зробить державні послуги доступнішими

Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив проект змін до Законів України «Про нотаріат» і «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяження».

Як пояснюють експерти Міністерства юстиції України, Уряд хоче поліпшити якість і доступність адміністративних послуг із державної реєстрації прав на нерухоме майно. З цією метою пропонується розширити повноваження нотаріусів. Вони отримають право не лише вносити зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно, а й, нарівні з держреєстраторами, формувати витяги з нього.
На думку експертів Асоціації фахівців з нерухомості України, на сьогодні склалась дещо парадоксальна ситуація. З одного боку, нотаріуси як спеціальні суб'єкти здійснюють функції держреєстратора й на основі цього можуть, зокрема, ухвалювати рішення щодо державної реєстрації прав, її припинення, внесення змін до Держреєстру. Вони також можуть надавати інформацію з Держреєстра, але лише при проведенні держреєстрації  прав під час здійснення нотаріальних дій щодо нерухомого майна або об'єкта незавершеного будівництва. У всіх інших випадках громадянам і юридичним особам для отримання інформації з Держреєстру необхідно звертатися виключно до держреєстратора.
У результаті цього станом на 1 серпня поточного року до держреєстраторів надійшло майже 422 тис. заяв про надання інформації з Держреєстру. Природно, це призвело до виникнення великих черг і погіршення якості послуг у сфері держреєстрації нерухомого майна.
На думку експертів, зрівнявши права нотаріусів з держреєстраторами в частині надання інформації з Держреєстру, вдасться кардинально скоротити час, який громадяни витрачають на отримання необхідних їм документів.
Нові правила реєстрації прав на нерухоме майно пришвидшили процес укладення договорів і забезпечили активність на ринку нерухомості в першому півріччі поточного року, зазначила генеральний директор одного з київських агентств нерухомості.
Загалом, на думку експертів, ринок нерухомості в 2013 році став більш динамічним. Це пов'язано з тим, що підготовка всіх необхідних документів для оформлення угоди займає менше часу. Якщо в 2012 році покупці очікували оформлення угоди від одного до двох місяців після передачі гарантійної суми (задатку), то зараз це може зайняти тиждень. Це позитивне зрушення, що не могло не вплинути на ринок, і воно вплинуло. Наразі більшість угод здійснюється протягом одного-двох тижнів, констатують експерти.
Цих позитивних змін досягнуто завдяки введенню з 1 січня поточного року нової системи реєстрації прав на нерухоме майно.
Так, раніше нотаріус просто оформляв угоду, а тепер, за ті ж гроші, він повинен підтвердити право власності продавця й зареєструвати на нового власника. Відповідальність нотаріусів підвищилась, аж до кримінальної, адже вони тепер — повноцінні реєстратори з операцій, які оформляють. У результаті замість того, щоб витрачати час і ходити по різних інстанціях, тепер громадяни абсолютну більшість угод повністю оформляють у нотаріусів.
Протягом минулого 2012 року нотаріусами України було засвідчено майже 266 тис. договорів купівлі-продажу квартир і житлових будинків. Ця кількість операцій майже на 4,5% перевищила показники 2011 року й на 18% — показники 2010 року. Таким чином, другий рік поспіль ринок нерухомого майна в Україні продовжує поступово зростати.
У розрізі великих регіонів України (за кількістю населення) в 2012 році нотаріусами було засвідчено таку кількість договорів купівлі-продажу квартир і житлових будинків: у Києві — 21 987 (в 2011 році — 23 267), у Донецькій області — 35 029 (в 2011 році — 32 992), у Дніпропетровській області — 24 103 (в 2011 році — 22 135), в Одеській області — 12 704 (в 2011 році — 13 465), у Львівській області — 9 488 (в 2011 році — 9 466), у Харківській області — 22 592 (в 2011 році — 22 378).
За даними аналітиків, протягом першого півріччя 2013 року кількість угод із купівлі-продажу житлової нерухомості в Києві зросла на 17% порівняно з тим же періодом минулого року.
 

Центр надання адміністративних послуг у м. Луганську
2011-2013 рік