Жовтневый в городе Луганске район

Герб Жовтневого району міста Луганська

Опис герба Жовтневого району міста Луганська: 

Герб Жовтневого району міста Луганська складається з геральдичного щита усередині якого розміщено центральний щит, з боків розташовано рослинний орнамент, який складають колоски пшениці та лаврові гілки обвиті девізною лазурово-жовтою стрічкою, як символ державного прапора, з надписом „Жовтневий район”.

На вершині щита здіймається кам’яна корона – елемент герба міста Луганська. На чолі корони слов’янським стилізованим шрифтом кольору бронзи величається напис „Луганськ”. З боків корони дві перехрещені шаблі, які визначають історичне розташування козацької паланки війська Донського на території району.

Центральний щит розподілено білими смугами на три частини. В центральній частині щита розташовано зображення паровоза в овалі сірого кольору, що символізує ведучу галузь промисловості району. В лівій верхній частині щита на лазуровому фоні розташовано зображення Свято-Володимирського собору, як символу духовності та непорушності. В правій верхній частині щита на червоному полі розташовано дві перехрещені гармати жовто-золотого кольору, а вище з лівої сторони розташовано на лазуровому  фоні геральдичний вензель Єкатерини ІІ, визначаючий історичну приналежність до заснування району.

В нижній частині центрального щита розташовано зображення шестерні жовто-золотого кольору, яка відповідно відображає домінуючу економічну потугу району.

В центрі шестерні малиновим кольором позначено рік заснування Жовтневого району.

Нижче шестерні зображена символічна золота нива, як символ сонця, багатства та добробуту. В нижній частині геральдичного щита на синьому фоні з білими смугами розташовано якір, що визначає історичне розташування на території району Красноярівського річного порту згідно з указом російської імператриці Єкатерини ІІ.

Зображення герба і рослинного орнаменту розташоване на квадраті зеленого кольору, що визначає індивідуальність та процвітання. 

Прапор Жовтневого району міста Луганська

Опис прапора Жовтневого району міста Луганська:

Прапор Жовтневого району міста Луганська являє собою прямокутник, який  має відношення сторін як 2 частини по висоті до 3 частин по довжині, що кріпиться з одного боку до древка (або шкуру). На полі прапора лазурового кольору розташовано 5 променів жовтого кольору, символізуючих промені сонця, що підкреслює особливість розташування району в східній частині міста і першість зустрічі сходу сонця. Промені визначають 5 основних галузей промисловості міста, підприємства яких розташовані на території Жовтневого району (машинобудівельна, текстильна, енергетична, харчова, вугільна) і символізують славу, успіх, перемогу.

Жовто-лазуровий колір – це колір державного прапора. В лівій частині прапора позначено рівносторонний трикутник малинового кольору, який займає ¼ частину прапора. В центрі трикутника розташований герб Жовтневого району та шестерня – емблема машинобудування, як ведучої галузі промисловості району.

Малиновий трикутник являє собою символ хоробрості, мужності та безстрашності захисників східних воріт міста.

Усі промені на прапорі мають розмір 1/7 висоти прапора, з боків промені обрамлені смугами ультрамаринового кольору – кольору прапора міста Луганська, найбільшу частину якого займає Жовтневий район.

По периметру прапор оздоблюється золотою бахромою та китицями.