Градостроительная документация
Бюджет Луганска
Облигации муниципального займа
Регуляторная политика
Государственные закупки
Обращения граждан
 

Центр административных услуг в Луганске


Луганск спортивный

 

 

ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ЛУГАНСЬКА

 

 

 

 

У тижні гендерної просвіти взяли участь близько 15 тисяч луганських школярів

Що таке рівні права та можливості або гендерна рівність? Чи мають місце гендерні стереотипи у сучасному суспільстві? Питання, які часто не знаходять єдиного розуміння та  тлумачення у вчених та обивателів.  Шукали відповідь на ці питання й луганські школяри.

На виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», Регіональної програми з утвердження гендерної рівності у всіх сферах життєдіяльності населення Луганської області на 2010 – 2014 роки з 17 по 21 вересня 2012 року у школах міста пройшов тиждень гендерної просвіти. План проведення тижня, методичні рекомендації, надані методистом Луганського методичного центру було розміщено на сайті управління освіти Луганської міської ради.

Цікавими та різноманітними виявилися заходи з гендерної просвіти, у яких взяли участь близько 15 тисяч луганських школярів, їх вчителі та батьки. Майже у кожній школі відбувся конкурс дитячих малюнків «Тато та мама – рівний рівному!». У своїх роботах молодші школярі відобразили рівні права чоловіків та жінок на працю, відпочинок, освіту, заняття спортом.  Бабусі та дідусі, мати, тато, брати та сестри в малюнках дітей – це єдина щаслива родина, де поважають кожного. Окрім того було проведено тематичні п’ятихвилинки, КВК «У світі казок» щодо відносин хлопчиків та дівчаток.

Для учнів 5 – 9 класів у закладах освіти проведено єдину виховну годину «Ми різні – ми рівні!», анкетування з гендерних питань, написання міні творів, організовано обзори літератури у шкільних бібліотеках.

Старшокласники висловлювали свій погляд на питання у власно розроблених презентаціях «Гендерна рівність», «Юнак та дівчина – чи рівні права та можливості?», буклетах «Ази гендерної рівності», брали учать у тренінгах «Гендер, закон і ми», «Торгівля людьми: міфи та реалії»,  семінарах «Знання прав захищає», «Вплив стереотипів на формування гендерних ролей», перегляді відеороликів  «Мої права безпечної поведінки», «Що мені варто знати про гендер?».

Не перший рік допомагають у проведенні інтерактивних занять з гендерної просвіти із школярами, вчителями та батьками, профілактики насильства Луганський обласний центр роботи з жінками. Близько половини луганських шкіл було відвідане їх  спеціалістами у минулому навчальному році та вже дев’ять шкіл під час проведення міського тижня гендерної просвіти.

Посильну допомогу у проведенні тижня було надано працівниками Луганського міського управління юстиції. За участю їх спеціалістів відбулися батьківські збори «Забезпечення рівних прав жінок та чоловіків», «Подолання гендерних стереотипів», «Гендерна рівність у законодавстві про працю».

Таким чином, слова Террі Девіса, Генерального секретаря Ради Європи, сказані ним у Верховній Раді України про те, що гендерна нерівність на його погляд є проявом несправедливості, неосвіченості й окрім того, рівність чоловіків та жінок  є невід’ємною частиною прав людини та фактором демократії та соціальної справедливості взято за основу в практичній діяльності закладів освіти щодо формування навичок гендерної культури, культури взаємовідносин учнів.

Управління освіти Луганської міської ради

 


© 2006 - 2015, Луганский городской совет
91055, г. Луганск, ул. Коцюбинского, 14 ,
тел.: 58-13-34, факс (642) 55-12-37,
эл. адрес : lgik@ukrpost.ua